Tesla, z vrcholu na nulu

.

Jak jsem již nadnesl v úvodu, pro mnohé burzovní obchodníky a analytiky představuje Tesla symbol dnešní akciové bubliny. Každý, kdo má trochu selského rozumu ví, že ocenění této akci dosahuje absurdních rozměrů. A, pokud přidáme i běžnou fundamentální analýzu, nesmyslnost ceny se nám ukáže v celé nahotě. Sám bych akcii Tesly nekoupil ani v případě, že by se obchodovaly za 0,01 USD. Férová cena této akcie je nula.
tesla kompresor
Celá společnost stojí od začátku do konce na dvou velmi vratkých pilířích. Prvním je hora slibů, neplněných plánů, a bezobsažných frází. Tím druhým jsou podle mého názoru přehnaně optimistické představy o dnešním stavu elektromobility jako takové. Infrastruktura, efektivita a spolehlivost elektromobilů, a jejich ekologičnost jsou faktory minimálně diskutabilní, a rozhodně není jisté, že hrají ve prospěch Tesly. Tento koktejl vytváří dohromady společnost, která nebyla schopna vytvořit reálný zisk od svého založení. Akcie Tesly tak po dlouhé době umělého růstu nabírají správný směr. Dolů.
Od svých únorových maxim klesly akcie Tesly už o 30 %, a není pochyb o tom, že právě tyto akcie budou jasným favoritem medvědího trhu. Pro ty čtenáře, kteří se příliš neorientují v burzovní terminologii, jako medvědí trh označujeme trh, na kterém obchodníci sázejí na pokles ceny akcií. Někteří z nich již avizují, že své krátké pozice zavřou až v případě, že se společnost položí. Bankrot přitom nejde vůbec vyloučit, a to ve velmi krátkém horizontu, zhruba jednoho až dvou let.
Pokud se podrobněji podíváme na výkazy společnosti, uvidíme pouze dluhy, které momentálně vysoce přesahují veškerou dostupnou hotovost ve výši 3,5 mil USD. Takové množství prostředků by při současném objemu finančních toků vydrželo maximálně další rok. A financování pomocí emise dalších akcií, případně na základě úvěru je již velmi omezená.
býk a medvěd
Jak jsem uvedl již v úvodu tohoto článku, akcie Tesly budou jedny z prvních v nastávajícím medvědím trendu, a každý investor, kterému záleží na jeho prostředcích, by se měl podle toho zařídit. Pravděpodobně se dočkáme pádu medializované společnosti, která si svoje postavení nedokázala zajistit skutečnými zisky.

.

About the Author

pujckapro.cz

No Comments

Comments are closed.