Přemýšlíte o hypotéce?

.


Hypoteční úvěr je tu od toho, aby pomohl běžným lidem zakoupit dům či byt do osobního či družstevního vlastnictví, i když je jeho cena vyšší, než jsme schopni do nějakého rozumného věku naspořit. Je to tedy speciální finanční, respektive úvěrový produkt, který je přímo k pořízení nemovitosti (ať už koupi či stavbu) určen. S ohledem na finanční možnosti je v dnešní době poměrně snadné na hypotéku dosáhnout, i když ještě před desítkou let bylo u nás prakticky nemožné hypotéku získat.
peníze a dům.png 
Jako první je potřeba si uvědomit, že to není jen o tom přijít do banky a říct, že chceme hypotéku, ale je potřeba mít připraveny některé informace a dokumenty o vztahu k nemovitosti a také dokumenty k prokázání výše našich příjmů.
Vztah k nemovitosti dokládáme:
·         výpisem z katastru (listem vlastnictví)
·         snímek katastrální mapy
·         nabývací tituly
·         kupní smlouva (smlouvu budoucí)
·         stavební povolení (ohlášení stavebních prací)
·         ocenění nemovitosti (odhad)
peníze na hypotéku.jpg
Potvrzení příjmů dokládáme těmito dokumenty:
·         občanský průkaz + druhý doklad (řidičský průkaz, rodný list, zbrojní průkaz, pas)
·         potvrzení o příjmech (OSVČ daňové přiznání)
·         potvrzení o průměrném výdělku ze zaměstnání (OSVČ potvrzení o bezdlužnosti u finančního úřadu, zdravotní pojišťovny a správy sociálního zabezpečení)
·         ostatní prokazatelné příjmy (sociální dávky apod.)
·         výpisy z účtu (potvrzení o příjmech)
·         souhlas s prověřením žadatele v úvěrových registrech
podpis smlouvy.jpg
Takový úvěr nelze získat u každé banky, protože ne všechny banky mohou nebo chtějí tyto druhy úvěrů poskytovat. I když je nyní znám tento výraz čistě ve spojení s pořízením nemovitosti, může se jednat i o jiný druh půjčky, která je však zajištěna právě nemovitostí. Tedy v podstatě, i když to není běžné a je to poměrně komplikované, si můžete vzít hypotéku prakticky na cokoli, pokud budete ručit právě nějakou tou vlastní nemovitostí. Samozřejmě na zajištění bydlení banky potom poskytují lepší úrokové sazby a další případné doplňkové produkty a služby za rozumnější ceny.

.

Přemýšlíte o hypotéce?
5 (100%)1
.

About the Author

pujckapro.cz