Pojištění psů

.

Každý z nás ví, že být majitelem nějakého zvířete, zejména tedy psů přináší radosti i starosti. Pokud vašeho psa zastihne situace, kdy bude potřebovat pomoc zvěrolékaře, může vás to vyjít pěkně draho. Právě tohle je jeden z důvodů, proč byste si měli vašeho mazlíčka pojistit. Nejlépe hned několika způsoby. Jak ale všichni moc dobře víme, všechno má své ale.
hlava pejska
Je pravda, že pojištěni mazlíčků je u pojišťoven stále ještě novinkou, jelikož existuje teprve pár let. Nemyslete si, že tento trend není patrný všude. Rozhodně můžete i v obchodech nalézt mnoho oblečků či kosmetiku pro vašeho miláčka. Pojišťovny se pouze přidaly, jelikož chtějí také na domácích mazlíčcích nějakou tu korunu vydělat. Ještě předtím, než se rozhodnete pojištění uskutečnit, měli byste se zamyslet nad tím, jestli je to opravdu nutné a proti čemu by vlastně váš mazlíček měl být pojištěn.
Pojišťovny totiž nabízejí tři druhy pojištění. Patří mezi ně pojištění na léčení úrazu nebo nemoci, na uhynutí či utracení nebo pojištění proti škodám, které by váš pes mohl způsobit a to zejména jiným lidem. Je možné si dokonce zvolit maximální výši částky, kterou by vám pojišťovna případně vyplatila. Výše ceny se pohybuje v různé cenové relaci.
bílý pes
Je sice pravdou, že na papíře vypadá všechno moc hezky, ale má to háček. Pokud svého psa pojistíte proti nemoci či úrazu a předem si nevyhledáte informace, můžete dodatečně zjistit, že se tenhle typ pojištění nevztahuje na dědičné nemoci či vrozené vady, ošetření chrupu a mnohé další. Zůstává tedy otázkou, jestli se tenhle typ pojištění vyplatí.
Druhým typem pojištění je při uhynutí nebo utracení. Myslíte si, že se vám tohle pojištění vyplatí, když posléze zjistíte, že jakmile dosáhne určité doby stáří, tak pojištění zaniká? U kategorie do 40kg se pojištění vztahuje do 11 let věku, nad pouze 6 let věku. Šance, že by se tedy váš pes dočkal přirozené smrti v době, kdy byl ještě pojištěný, je opravdu velmi malá.
A co se týká posledního pojištění, to rozhodně uvítá každý majitel, jehož miláček je velmi neposedný a zvídavý. Opět je zde ale háček. Pojištění se nevztahuje na nic z vaší domácnosti. Dokonce ani na škody, které způsobí vašim příbuzným nebo někomu dalšímu, kdo s vámi bydlí v jednom domě.
Má tedy smysl pojištění psa? Určitě jste si už udělali o tomto tématu potřebný obrázek vy sami.

.

About the Author

pujckapro.cz

No Comments

Comments are closed.