Pojištění domácnosti a nemovitosti

.

Určitě je mnohem lepší mít dům či byt v osobním vlastnictví, než platit někomu do kapsy mnohdy i přehnaně vysoké nájmy. Postavení nového domečku, koupě byť i malého bytu, rekonstrukce, prostě vytvoření útulného domova je velice nákladnou záležitostí. Stojí to nejen mnoho peněz, ale také spoustu úsilí a dřiny. Budováním domova přece strávíme velký kus života. Proto bychom si jej měli řádně chránit.
blesk za domem
Při uzavírání smlouvy si ale dávejte pozor. Někteří finanční poradci Vám uzavřou pojištění nemovitosti za velmi dobrou cenu, vy jste rádi, že máte pojištění a že platíte málo. Máte ale dostatek informací? Rozumíte svému pojištění? Pokud tomu nerozumíte, můžete být překvapení, když Vám pojišťovna odmítne proplatit zničení nábytek po tom, co Vám praskla vodovodní trubka a vyplavila Váš byt. Proč?

.

Podívejte se do smlouvy, zda máte uzavřené pojištění nemovitosti a domácnosti. Pojištění nemovitosti totiž zahrnuje stavbu, jako je rodinný dům a garáž. Dále si zde můžete připojistit nějaký přístavek na nářadí, bazén, pergolu, plot či třeba zpevněné chodníky. U rodinného domu jsou ale pojištěny pouze obvodové zdi, střecha, okna, to co se nachází uvnitř (nábytek a vybavení), pojištěno není. Proto je nutné mít ve smlouvě zahrnuté i pojištění domácnosti, osobní věci, věci na podnikání, nebo také stavební součásti, kterými může být krb, plovoucí podlaha, různé vestavěné věci a podobně. Pokud pojišťujeme domácnost bytové jednotky, spadají zde také sklepní prostory patřící k této bytové jednotce. Už chápete ten rozdíl? Podívejte se proto pro jistotu do své smlouvy, zda ji máte správně nastavenou, ať v případě neštěstí nejste zaskočení.
pojištění domácnosti
Pojistná rizika,proti kterým se vlastně zajišťujeme, se většinou dělí na základní a rozšířené. V zásadě se ale pojišťujeme hlavně proti požáru, výbuchu, úderu blesku, zemětřesení, pádu stromu, povodni či záplavě, vichřici, krupobití, nárazu dopravního prostředku, proti krádeži. Pojišťovny Vás dne ale jsou schopny pojistit i proti nárazu či zřícení letadla, sesuvu sněhu, prasknutí něčeho kvůli tíze sněhu nebo třeba zamrznutí kapaliny v potrubí.

Máte na výběr z velkého množství pojišťoven, a určitě minimálně u jedné z nich najdete to, co hledáte. Vzpomeňte si, kolik práce Vám dalo to, než jste si vybudovali svůj domov. Věnujte proto dostatek času také tomu, abyste tento domov řádně zajistili.

.

About the Author

pujckapro.cz

No Comments

Comments are closed.