Konsolidace půjček

.

Člověk se může velice jednoduše dostat do dluhové pasti. Všude na nás útočí reklama na možnost nákupu na splátky. Navíc je možnost velice nízkých splátek. Jednoduše se tedy stane, že máme mnoho půjček s malou splátkou, ale dohromady je to již velký zásah do měsíčního rozpočtu. V tomto případě nám může pomoci “konsolidace půjček”. Nebo si myslíte, že ne?
 eurobankovky a peněženka
Konsolidace půjček je v dnešní době poměrně velký trend. Může vám velice jednoduše sloučit veškeré závazky do jedné splátky s jedním úrokem. Nehledě na to, že můžete posílat jednu splátku k jedné finanční instituci, a ne na několik míst. Zároveň s tím se zbavíte množství mnohdy velice nevýhodných úroků. Konsolidace vám nabízí co nejdelší dobu splatnosti tak, aby měsíční splátka byla co nejnižší a nezatěžovala měsíční rozpočet. Samozřejmě v tomto případě záleží, jak hodně jste zadluženi. Obecně platí, že splátka se může snížit až o polovinu oproti původní celkové částce všech splátek. Získáte samozřejmě mnohem nižší úrokovou sazbu, která může být již od 5 % ročně (v rámci speciálních akcí i nižší). Dále získáte přehled nad financemi a nad tím, kolik opravdu splácíte na úrocích. Určitě si pomůžete ulevit vašemu měsíčnímu rozpočtu, který není nafukovací a pokud člověk nemá tolik peněz, tak každé ušetření je důležité.
 číslo 19 na kalkulačce
Je potřeba si dávat pozor na to, co si zvolíte za společnost a jakou částku si opravdu půjčíte. Existuje zde možnost, že si půjčíte i peníze extra ke konsolidované částce. Na jedné straně je to velká výhoda, že můžete dostat peníze navíc a pomoci svému rozpočtu, ale na druhé straně se můžete zbytečně zadlužit ještě více. Dalším nebezpečím může být, že se vám natáhne doba splatnosti i více než na 5 let (některé společnosti nabízí i na 15 let). Pokud je taková dlouhá doba splatnosti, už se blížíte hypotéce a úvazek je opravdu na dlouho dobu. Je potřeba si dávat pozor na skryté poplatky za vedení konsolidace, za předčasné splacení, mimořádnou splátku. Někdy je také nutnost zřídit si běžný účet a pojištění, které opět částku každý měsíc zvyšuje.
 
Konsolidace je určitě dobrá varianta hlavně pro lidi, kteří již nemohou utáhnout splácení několika půjček, nebo mají extra nevýhodné úrokové sazby. Je potřeba si každopádně srovnat nabídky více bankovních institucí. Jednou z variant je také využít služeb finančního poradce, který vám může opravdu hodně pomoci a vyjednat i lepší podmínky. Nebojte se konsolidace, může vám opravdu pomoci.
 

.

About the Author

pujckapro.cz

No Comments

Comments are closed.