Cestovní pojištění v těhotenství

.

.

Určitě každá žena moc dobře ví, že těhotenství přináší velmi zásadní změnu v jejím životě. Těm ženám, které rády cestují, se mění například možnost cestování. Často se budoucí maminky zabývají otázkami, zda mohou v takovém stavu vůbec cestovat a to bez jakéhokoliv omezení.
Je pravdou, že takové cestovní pojištění, které je spolehlivé, může pokrýt různá rizika, která se během cestování mohou přihodit.
dcera těhulky.jpg
Pokud jste se někdy o tuto problematiku zajímali, pak určitě víte, že drtivá většina pojišťoven, která takové pojištění poskytuje, nevyžaduje potvrzení o zdravotním stavu. Každá žena by ale před jakoukoliv cestou a to ať už do cizích měst nebo hor měla navštívit svého gynekologického lékaře. Tenhle člověk je totiž jediný, který dokáže poradit a upozornit na možná rizika, která by se mohla vyskytnout.
Každý by si měl pamatovat, že nikdy by se těhotná žena neměla spoléhat jen na evropský průkaz pojištěnce. Ten totiž nemusí pokrýt všechny potřebné náklady, které jsou spojeny s ošetřením.
Už při samotné cestě je žena chtě nechtě vystavena zátěži. Aby byl průběh hladký, je dobré dodržovat pár pravidel, mezi která můžeme zařadit pravidelné přestávky, pohodlí, hydrataci a mnoho dalších.
těhotná a botičky.jpg
Pojišťovny pojišťují těhotné ženy zejména do 7. měsíce těhotenství. Po 30. týdnu totiž těhotenství s sebou přináší mnohem vyšší rizika. Patří mezi ně například i předčasný porod.
Nejlepší čas pro cestování je během 4. a 7. měsíce, kdy ženy už netrpí ranními nevolnostmi, které takové cestování dokáži velmi znepříjemnit.
Na světě existuje opravdu velké množství destinací, kam by se určitě každá z nás chtěla podívat. V období těhotenství je ale dobré vynechat ty destinace, do kterých je nutné speciální očkování. Některá z nich nejsou totiž doporučována těhotným ženám.
mušle na pláži.jpg
Co se týká leteckého cestování, je dobré si předem prostudovat přepravní podmínky společnosti. Mohou se totiž značně lišit.
U každého pojištění je důležité hledět i na výši limitů. I když o tom mnozí ani netuší, i u takového cestovního pojištění existuje mnoho výluk. Je proto opravdu důležité si pořádně všechno prostudovat.

.

About the Author

pujckapro.cz

No Comments

Comments are closed.