Cestovní pojištění je důležité

.

Pokud si dovolenou vybíráte přímo u cestovní kanceláře, zpravidla Vám k nákupu pobytu nabídnou také komplexní cestovní pojištění. Většinou má daná cestovní kancelář smlouvu s určitou pojišťovnou a do komplexního pojištění je zahrnuto hlavně pojištění storna zájezdu, léčebné výlohy při úrazu či nutnosti lékařského ošetření a pojištění zavazadel. V každém případě doporučuji dle povahy Vaší dovolené zkontrolovat si, jaké druhy pojištění Vám v komplexním pojištění kancelář nabízí. Pokud například víte, že se nebudete na dovolené věnovat žádnému adrenalinovému sportu, je zbytečné pojistit se na tyto aktivity.
výpočet pojištění
Dle povahy Vaší dovolené si potom můžete cestovní pojištění sjednat i online. V dnešní době existuje spousta srovnávačů a porovnávačů cen pojištění. Je to jednoduché, rychlé a můžete tak i nějaké peníze ušetřit. Nebo můžete jednoduše vyhledat internetové stránky například osvědčené pojišťovny sjednat online. Pak jen stačí vytisknout smlouvy a mít ji na dovolené u sebe.
houpačka na palmě
Pojištění proti stornu
Někdy se bohužel stane, že pár dní nebo týdnů před odjezdem na vysněnou dovolenou se Vám stane nějaký úraz a nebudete moci v daném termínu na dovolenou odjet. V každém případě se tedy pojistěte proti stornu! Důležité také je, pročíst si podmínky smlouvy, kterou s pojišťovnou uzavřete, abyste věděli, v jakém případě Vám pojišťovna storno poplatek uhradí a v jaké výši. Ve finále tím můžete ušetřit spoustu peněz, o které byste jinak zcela určitě přišli.
Další možnosti pojištění
Pojišťovny mají ve svých nabídkách cestovního pojištění buď rovnou připravené balíčky, kde máte uvedeno, co všechno je v pojištění zahrnuto a nemusíte si tak ručně nastavovat o co máte zájem, nebo si sami můžete pokládat, z jakých druhů pojištění by se celkové cestovní pojištění mělo skládat. V potaz je nutno vzít hlavně charakter dovolené – zda je pouze odpočinková nebo se zde budete aktivně věnovat nějakému sportu. Úrazové pojištění nemusí samo o sobě nutně zahrnovat všechny aktivity, při kterých k případnému úrazu na dovolené dojde! Na to pozor. Dobré je také pojistit si zavazadla, někdy se bohužel stane, že se na letišti Váš kufr prostě ztratí a už ho nikdy nenajdete. Další vhodnou složkou pojištění je i pojištění případného poškození cizího majetku.

.

About the Author

pujckapro.cz

No Comments

Comments are closed.