Bydlete lépe, krásněji a podle svých představ

.

Každý má své představy o svém bydlení jiné. A pokud se rozhodnete, že budete investovat do lepšího bydlení, než máte v současnosti, je to pravděpodobně už jen otázka financí.
dřevěný domeček
V současné době je možnost si vybrat z dosti velké nabídky jak výhodných hypotečních úvěrů, tak půjček s doložením nebo nedoložením příjmu, které jsou účelové i neúčelové.

.

Možná máte u své stavební spořitelny naspořeno, tak to je dobře. Hypoteční úvěry, překlenovací úvěry a úvěry u vaší stavební spořitelny mohou být výhodné i nevýhodné. Než požádáte u své stavební spořitelny o jeden z typů úvěru, nechte si je přepočítat a porovnejte je. Tak zjistíte, co je pro vás nejvýhodnější.
 
Pokud se rozhodnete pro hypotéku – hypotéční úvěr- od kterékoli banky nebo stavební spořitelny, měli by jste se držet několika osvědčených pravidel:
 
Hypotéka se nejvíce hodí pro rodinu nebo i pro jednoho mladého člověka se stabilními a velmi slušnými příjmy. Toto rozhodnutí pečlivě zvažte, protože je to finančně náročná investice, která zatíží váš rozpočet i na 30 let.
 
Výběr banky pro vaši hypotéku je velmi důležitý. Věnujte tomuto výběru dostatek času. Protože hypoteční úvěr si nemusíte brát i své banky, u které máte svůj účet. S radou a porovnáním hypoték vám mohou pomoci společnosti, které hypotéky vyřizují. Jejich služby jsou zdarma a vy ušetříte spoustu času. Ale výběr takovéto poradenské společnosti zvažte též pečlivě, přečtěte si na internetu reference.
 
Výšku hypotéky si velmi dobře rozmyslete. Pamatujte, že splátky by neměli ohrozit váš rodinný rozpočet, měli by jste je v klidu splácet, i když se vám sníží příjem z jakéhokoliv důvodu (pracovní neschopnost, ztráta zaměstnání, malé děti, úmrtí). Tyto nepředvídatelné okolnosti vám vyřeší pojištění, které též není nejlevnější, ale je třeba s tím počítat už při sjednávání hypotéky.
kuchyň s obývákem 
Čím vyšší částku si půjčíte, tím bude hypotéka dražší. Pokud si například půjčíte jen 50% z hodnoty nemovitosti – pak dostanete podstatně nižší úrok, než když si půjčíte 85 -90% hodnoty nemovitosti. Proto dobře zvažte i dobu splácení a fixaci úrokových sazeb. Po dobu fixace (3-5 let) platí stejná úroková sazba, která je při uzavření hypotečního úvěru

Ohodnoťte příspěvek
.

About the Author

pujckapro.cz